Esti aici: Home > Evenimente > Stiri > Depunerea dosarelor pentru locuintele sociale, str. A.I. Cuza nr. 15 oraș Techirghiol

ANUNȚ
Privind depunerea cererilor de repartizare a unei locuințe sociale, strada A.I.Cuza nr. 15, oraș Techirghiol

În conformitate cu prevederile Legii nr. 114/1996 privind locuințele sociale, cu modificările și completările ulterioare, O.U.G. nr.74/2007 privind asigurarea fondului de locuințe sociale destinate chiriașilor evacuați sau care urmează să fie evacuați din locuințele retrocedate foștilor proprietari, H.C.L. nr.17/17.01.2020 privind aprobarea Regulamentului și anexele privind cadrul, modalitatea, criteriile de analiză și soluționarea cererilor de atribuire a locuințelor, conform O.U.G. nr. 74/2007 și a locuințelor sociale, Dispoziția nr.75/27.01.2020 privind stabilirea Comisiei de analiză și soluționare a cererilor de repartizare a locuințelor sociale în orașul Techirghiol, Dispoziția nr.78/30.01.2020 privind stabilirea perioadei de depunere a cererilor de atribuire a locuințelor sociale situate pe strada A.I.Cuza nr. 15, oraș Techirghiol, vă aducem la cunoștință că în perioada 5.02.2020 – 5.03.2020 persoanele îndreptățite să primească o locuință socială pot depune dosarul complet, la Registratura Primăriei orașului Techirghiol.
Comisia de analiză a solicitărilor de locuințe sociale, constituită prin Dispoziția nr.75/27.01.2020, va analiza cererile și documentele solicitanților. În urma analizei, se întocmește lista de priorități, listă ce va fi supusă ulterior spre aprobare Consiliului Local Techirghiol.
Cererea și documentele justificative pot fi accesate pe site-ul Primăriei orașului Techirghiol ( www.primariatechirghiol.ro, Rubrica – Legea 544/2001), la sediul instituției, Camera 1 – Registratură – Ciorabai Sevgean – Referent Relații cu publicul.

© 2020 Primaria Techirghiol · Stiri · Designed by INDRA SISTEMAS S.A. · Powered by INDRA SISTEMAS S.A.